مــــــهـر نـــــژاد
*السَّلامُ عَلَی ربیع الأنام و نضرة الأیام*
درباره وبلاگ


*باورم نیست ز بد عهدی ایام هنوز
قصه غصه که در دولـت یـار آخر شد*

آنگاه که عالم از ستم سیر شود/
دانای جوان ز بی کسی پیر شود
از کعبه برون شود لوای توحید/
آوای نگار من جهانگیر شود

مدیر وبلاگ : سجاد 68:
نویسندگان
رهبر انقلاب در پیام حج:  ما البتّه تردید نداریم كه ملّتهای بهپاخاستهی آن منطقه كه بیداری اسلامی را تجسّم بخشیدند، بإذنالله اجازه نخواهند داد كه عقربهی زمان به عقب برگردد و دوران زمامداران فاسد و وابسته و دیكتاتور، تكرار شود، لیكن غفلت از نقش قدرتهای استكباری در فتنهانگیزی و دخالتهای ویرانگر، كار آنان را دشوار خواهد كرد و دوران عزّت و امنیّت و رفاه را سالها به عقب خواهد افكند.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
رهبر انقلاب در پیام حج: اینجانب همچون بسیاری از علمای اسلام و دلسوزان امّت اسلامی بار دیگر اعلام میكنم كه هر گفته و عملی كه موجب برافروختن آتش اختلاف میان مسلمانان شود و نیز اهانت به مقدّسات هر یك از گروههای مسلمان یا تكفیر یكی از مذاهب اسلامی، خدمت به اردوگاه كفر و شرك و خیانت به اسلام و حرام شرعی است.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

اعتماد سازی دولت برای صهیونیست ها؟!


هر دم از این باغ بری می رسد... دستگاه فرهنگی دولت یازدهم بعد از بازگشایی شتابزده خانه سینما، سناریوی ناکام حذف ممیزی و تقلبی بودن جام شیردال، این بار اقدام جدیدی را در کارنامه خود ثبت کرد. اقدامی که بیشتر از هر چیز توانسته ذوق زدگی رسانه های صهیونیستی را فراهم کند و تعجب فرهنگ دوستان داخلی را به همراه داشته است. پس از اینکه دومین دوره جشنواره بین المللی افق نو در شهریور سال جاری به تعویق افتاد، به تازگی نادر طالب زاده دبیر جشنواره خبر از لغو آن داد تا تاكتیك جدید دولت در عرصه فرهنگ هم جلوه ای تازه پیدا کند.

کدام «جانب دیگر»؟

به راحتی آب خوردن تنها جشنواره بین المللی ضد صهیونیستی که ثمره کار چندین ساله نیروهای انقلابی است تعطیل می شود. رسانه ها از وزارت ارشاد که باید حمایت کننده و متولی اصلی برگزاری این جشنواره باشد علت را جویا می شوند، پس از پیگیری مداوم بلاخره وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه یک مراسم جواب جالبی می دهند: «ما هیچگاه درصدد تعطیلی آن نبودیم و اگر هم تعطیل شده از جانبی دیگر بوده است.» و البته وزیر محترم توضیح نمی دهند که این جانب دیگر کجاست. البته حدس زدن آن دشوار هم نیست. مگر جایی غیر از دستگاه سیاست خارجی می تواند مانع برگزاری چنین جشنواره ای بشود؟

یک «فاجعه» و حقی که به گردن جمهوری اسلامی می ماند

نادر طالب زاده، دبیر جشنواره افق نو که چهره شناخته شده هنر و رسانه است این اتفاق را یک «فاجعه» می خواند و در این باره می گوید: «این جشنواره قوی‌ترین کنفرانس ضد صهیونیستی ایران است و تاکنون سه بار برگزار شده، ۷۰ میهمان در هر دوره داشتیم و دستاوردهای رسانه‌ای آن بیشتر از هر کنفرانس ضد صهیونیستی ایران بوده است.» طالب زاده صریحا بر این مسئله نیز تاکید می کند که تعطیلی این جشنواره به معنی تعطیل شدن همایش سالانه هالیوودیسم است که با میهمانان مشابه خارجی امسال قرار بود چهارمین دوره خود را در بهمن ماه تجربه کند. او همچنین می گوید: «آنچه که مسلم است این است که توقف جشنواره افق نو حرکت بسیار اشتباهی است و حقی است که به گردن جمهوری اسلامی می‌ماند. اینکه شما نخبگانی ضدصهیونیستی و ضدسیاست‌های خارجی آمریکا را می‌توانستید دعوت کنید و از آنها استفاده بکنید و نکردید.»

تعطیلی میراث احمدی نژاد

جالب اینجاست که روزنامه‌ها و سایت‌هایی چون «دیلی تلگراف»، «تایمز اسرائیل»، «جروزالم پست»، «آروتز شوا» و «یشیوا ورلد نیوز» از جمله رسانه‌هایی هستند که این مطلب را منتشر کردند. به طور خاص دو روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» و «یدیعوت آهارونوت» ضمن انتشار به خبر تعطیلی کنفرانس ضدصهیونیستی افق نو علت این مساله را نیز «رویکردهای جدید دولت ایران در قبال غرب» بیان کرده‏ و عنوان کرده اند: «این همایش، توسط سلف روحانی یعنی احمدی‌نژاد تاسیس شد که به ترویج شعارها و احساسات ضداسرائیلی اقدام می‌کرد.»

متقابل یا یک طرفه؟

یک اصل اساسی در دیلماسی وجود دارد آن هم متقابل بودن همه رفتارهای دو طرف است؛ اما آیا در مقابل هالیوود و دستگاه فرهنگی آمریکا نیز اقدامات مشابهی مانند این کار را انجام می دهند؟ با رجوع به کارنامه سی و چند ساله این رویارویی متوجه می شویم که پروژه ایران هراسی آمریکا و رسانه های صهیونیستی در هیچ دوره ای نه تنها متوقف نشده که حتی باکوچکترین وقفه ای مواجه نبوده است. نمونه اخیر آن تحریف های تاریخی صورت گرفته علیه ایران در فیلم سینمایی آرگو و اهدای جایزه اسکار به آن از داخل کاخ سفید است. نه تنها در فرهنگ که در سایر موارد سیاسی دیپلماتیک نیز هیچ گاه نتیجه مثبتی از اقدامات یک طرفه عاید ایران نشده است. بهترین مصداق را حسن روحانی و همکارانش در زمان ریاست جمهوری محمد خاتمی با تعلیق یک جانبه فعالیت های هسته ای ایران در تاریخ به یادگار گذاشته اند!

مسئله ای به نام روز قدس

برخی معتقدند با این شیب تند ممكن است در خصوص برگزاری روز قدس و راهپیمایی مردمی ضد اسرائیلی در ماه رمضان هر سال نیز فکری شود! شاید عقب نشینی از آرمانها با تعطیلی یک جشنواره فرهنگی ضد صهیونیستی که حتی وابستگی مالی هم به دولت ندارد، برای دولت کار سختی نباشد؛ اما آیا دستگاه سیاست خارجی یک کشور می تواند در مقابل اعتقادات، آرمانها و خواسته های یک ملت انقلابی مقاومت کند؟ پاسخ این سوال را باید در آینده نزدیک ببینیم.

نكات پرس - محمد مهدی شیخ صرافنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
سالروز سفر احمدی نژاد به لبنان
همین قضیه سفر رئیس جمهور به لبنان را چرا باید دست کم گرفت؟ حادثه مهمی بود . ملت لبنان با این ترکیب گوناگون و متنوع ،اینجور یک پارچه بیایند از رئیس جمهور ملت ایران استقبال کنند ، اظهار علاقه کنند; این چیز کم نظیری است.
به گزارش نکات پرس، 21  مهر ماه سال 89، دکتر محمود احمدی نژاد رئیس سابق جمهوری اسلامی ایران علیرغم تهدیدات مکرر رژیم صهیونیستی و اذناب داخلی و خارجی این رژیم به لبنان سفر کرد و مورد استقبال گسترده مردمی قرار گرفت.

مخالفانی که به استقبال آمدند
این برنامه اولین سفر رسمی محمود احمدی‌نژاد به لبنان بود، او در این سفر با رئیس جمهوری، نخست وزیر و رئیس مجلس لبنان دیدار کرد؛ در یک کنفرانس خبری شرکت کرد و در میدان الرایه (منطقه ضاحیه) سخنرانی به یادماندنی‌ای نمود.
نکته قابل توجه در این سفر این بود که بسیاری از شخصیت‌های سیاسی لبنان از جمله سمیر جعجع، سیاستمدار مسیحی و مروان حماده از اولین نمایندگان مجلس لبنان که پیش از آن با سفر احمدی‌نژاد به این کشور مخالفت کرده بودند نیز به استقبال او رفتند.
«خوش آمدید» جمله‌ای بود که مردم لبنان برای خوشامدگویی به رئیس‌جمهور ایران استفاده کردند. نوشته‌های «خوش آمدید»، «اهلا وسهلا» نیز از چند روز قبل از آغاز این سفر در سطح لبنان دیده می‌شد. 
رژیم صهیونیستی نیز قبلا اعلام کرده بود، به جهت اعتراض به این سفر اقدام به هوا کردن بیش از دو هزار بالن به رنگ پرچم اسرائیل خواهد کرد.


[http://www.aparat.com/v/pAbVZ]
چشم ما روشن!
سید حسن نصر الله، "رهبر دلاور و مومن عربی" به مناسبت سفر دکتر احمدی‌نژاد به لبنان در مراسم استقبال از وی که در منطقه ضاحیه بیروت و با حضور هزاران نفر برگزار شد، به او به عنوان "برادر بزرگ، یار راستین، دوست، عزیز، گران‌بها، و پشتیبان بزرگ مقاومان، مجاهدان و مظلومان" خوش‌آمد گفت  و افزود: "جناب رئیس جمهور از شما به خاطر بازدید و محبّتتان، شجاعت و حکمتتان، تواضع و خدمت بزرگتان نسبت به مردمتان و مسائل امّت، حمایت و پشتیبانی‌تان از ما در تمام شرایط، شدائد و سختی‌ها تشکّر می‌کنیم در حالی که شما تشکّری نخواستید. از حضورتان میان ما بر زمین ضاحیه‌ی جنوبی، زمین عزّت، ایستادگی و حضورتان میان ما تشکّر می‌کنیم. تشکّر به خاطر حضورتان میان ما. «چشم ما روشن، خیلی خوش آمدید. خیلی خوش آمدید.» [به فارسی]."


[http://www.aparat.com/v/G6g1K]


صهیونیست ها سرانجام نابود خواهند شد
سفر احمدی نژاد به لبنان با بازتاب های گسترده ای در سطح رسانه های جهان روبرو شد. روزنامه الشرق الاوسط در گزارشی پیرامون سفر رئیس جمهور ایران به قلب مقاومت منطقه نوشت: عبارت "خوش آمدید" به زبان فارسی که به معنی "اهلا و سهلا " عربی است امروز بر زبان هر لبنانی است. چه افرادی که از سفر احمدی نژاد استقبال می کنند و چه مخالفان این سفر.
تصاویر احمدی نژاد، خیابان های بیروت به ویژه خیابان منتهی به فرودگاه، مسیر کاخ ریاست جمهوری و مسیر ساحلی را از پایتخت به سمت جنوب بیروت پر کرده است.
روزنامه "تایم" نیز در یادداشتی با تحلیل نتایج سفر رئیس جمهور ایران به لبنان، این اقدام را نمایش اقتدار و پیروزی ایران بر آمریکا خواند و نوشت: یکی از اهدافی که احمدی نژاد از این سفر دنبال کرد، به نمایش گذاشتن یک ژست پایداری و ستودن مقاومت پیروزمندانه گروه تحت حمایت خود در برابر حمله اسراییل بود. حضور او در شهر مرزی «بنت جبیل» و اعلام این که «صهیونیست ها سرانجام نابود خواهند شد» نیز ممکن است با هدف هشدار به اسراییلی بوده باشد که فکر حمله به ایران را در سر می پروراند. 
اما از سویی، سفر «احمدی نژاد» را می توان جشن پیروزی برای شکست استراتژی پیشین آمریکا نیز قلمداد کرد. شاید دولت «بوش» این آرزو را در سر می پروراند که با پیروزی در حمله به عراق و حملات اسراییل به لبنان و غزه در سال های 2006 و اواخر سال 2008، بتواند مقتدارانه پیروز جنگ علیه ایران و متحدانش شود و به این بازی منطقه ای به سود خود پایان بخشد؛ اما در این مقطع، نفوذ ایران در هر یک از این سه نقطه به مراتب قوی تر از پیش شده است. چنانکه در صورت پیروزی «نوری المالکی»، نخست وزیر عراق، در دور دوم انتخابات این کشور، او انتخاب دوباره خود را مدیون حمایت های متحد شیعه خود خواهد بود.

سفیر منحرف انقلاب!
در داخل کشور نیز صدا و سیما در دورانی که هنوز رئیس جمهور قانونی کشور را "منحرف" نمی دانست و علیه او آیتم های مختلف پخش نمی کرد، مستندی با عنوان "سفیر انقلاب" ساخت که در آن به کم و کیف و ابعاد مختلف این سفر پرداخته شده بود.

مهر رضایت رهبر انقلاب
رهبر انقلاب نیز چندی بعد در یک سخنرانی  مهر رضایتی بر سفر احمدی نژاد به لبنان زدند و با تمجید از این سفر فرمودند"همین قضیه‌ى سفر لبنان رئیس جمهور را چرا باید دست‌كم گرفت؟ حادثه‌ى مهمى بود. براى هر كشورى، بخصوص براى سران استكبار اگر چنین چیزى اتفاق مى‌افتاد، فصل بسیار گسترده‌اى در تبلیغات و در استنتاجهاى سیاسى براى آن میگشودند. یك ملتى كه با ما هم همسایه نیست، همه‌شان هم مسلمان نیستند؛ تركیبى از مسلمان و مسیحى، و مسلمانها هم تركیبى از شیعه و اهل سنت؛ این ملت با این تركیب گوناگون و متنوع، اینجور یكپارچه بیایند از رئیس جمهور ملت ایران استقبال كنند، اظهار علاقه كنند؛ این چیز كم‌نظیرى است، چیز بى‌نظیرى است؛ براى هیچ كشورى در دنیا چنین چیزى پیش نمى‌آید. رئیس جمهور كدام كشورى وقتى به یك كشور دیگر برود، چنین حوادثى برایش پیش مى‌آید؟" معظم له علت توفیق این سفر را مردمی بودن دولت دانستند و افزودند: اگر دولتى بود كه از مردم منقطع بود، اگر دولتى بود كه میلیونها جوان پرانگیزه از او حمایت نمیكردند، چنین اتفاقى نمى‌افتاد؛ این مال شما جوانهاست. اما خوب، تبلیغات دشمن را ملاحظه كنید؛ درست نقطه‌ى مقابل این است. آنجائى كه مجبور باشند به زبان بیاورند، واقعیت را وارونه تفسیر میكنند؛ آنجائى هم كه مجبور نباشند، كتمان میكنند و اصل واقعیت را میپوشانند.


[http://www.aparat.com/v/VP1gT]


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
سه شنبه 16 مهر 1392
از اون بزرگواری که گفتند امام با حذف مرگ بر آمریکا موافق بودن خواهش می کنم هرچی از امام یادشونه همین الان بگن وگرنه ممکنه چند وقت دیگه ممکنه بشنویم که امام منظورشان این نبود که امریکا شیطان بزرگ است فقط می خواستند بگویند چقدر شیطون بلا هست این امریکا...!


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
شنبه 13 مهر 1392

پ ن: این تصویر از نظر گرافیك چه مفهومی را آشكار می کند؟
تصویر 1. نیم رخ 2. سیاه سفید  3. سوال زرد رنگ مقابل  و 4. کادر قرمز رنگ تداعی كننده چیست؟نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
امام جواد علیه‌السلام مظهر مبارزه‌ى با باطل بود، او كوششگر براى حكومت الله بود. ۱۳۷۶/۶/۱۷
او نمودار و نشانه‌ى مقاومت است. انسان بزرگى كه تمام دوران كوتاه زندگیش با قدرت مُزَور و ریاكار خلیفه‌ى عباسى -مأمون- مقابله و معارضه كرد
و هرگز قدمى عقب‌نشینى نكرد و تمام شرایط دشوار را تحمل ‌كرد و با همه‌ى شیوه‌هاى مبارزه‌ى ممكن، مبارزه كرد. ۱۳۶۰/۲/۲۵
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()


( کل صفحات : 2 )    1   2   


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
-------- --------- ------- ---------- --------- --------- ------------------ ------------------------------------ <

”وبـگاه

********************************* آیت الله خامنه ای، شهریور 1391، خطاب به رئیس جمهوری و هیئت دولت: در این سالهائى كه دولت نهم و دولت دهم بر سر كار بودند تا امروز، گفتمان انقلاب و ارزشهاى‌‌انقلاب و چیزهائى كه امام به آن توصیه میكردند و ما آنها را از انقلاب آموختیم، خوشبختانه برجسته شده. یك دوره‌‌اى بر ما گذشت كه اسم انقلاب و انقلابیگرى و اینها به انزوا افتاده بود. امروز خوشبختانه اینجور نیست، درست بعكس است. خب، هر بیننده‌‌اى احساس میكند و مى‌‌بیند كه تلاش دشمنان در مقابله‌‌ى با جمهورى اسلامى در این سالهاى اخیر، در همین شش هفت سال گذشته و بخصوص در این دو سه سال اخیر، بیشتر شده. به نظر من یكى از علل این دشمنى‌‌ها، همین پیشرفتهاى شماست. عامل دوم این دشمنى‌‌ها، زنده شدن شعارهاى انقلاب است. هرچه شما شعارهاى انقلاب را پررنگ‌‌تر كنید، آنها چهره‌‌شان عبوس‌‌تر و خصمانه‌‌تر میشود؛ این چیزِ طبیعى است. ********************************* شیمون پرز، مهر 1389: باید وضعیتی به وجود بیاوریم که در آن، بودن با احمدی نژاد به یک ننگ تبدیل شود. ************** اسفندیار رحیم مشایی: دعوای اصلی، دعوا بین آنهایی است که انقلاب اسلامی را محدود به جغرافیای ایران و در سال ۱۳۵۸ تمام شده می دانند با آنها که قائل به این گفته امام خمینی اند که «تا در هر جای جهان شرک و کفر هست، مبارزه هست و تا مبارزه هست ما هستیم» و انقلاب اسلامی را هم امری مستمر، تا انقلاب مهدی(عج) می دانند. --------------

 
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic